Základy taneční techniky (Moderní tanec, Balet, Flamenco)

 

Kurz Základy taneční techniky je určený pro dospělé a juniory, kteří se chtějí seznámit se základními tanečními technikami, které vycházejí z baletu a moderního tance. V případě zájmu zařadíme i taneční základy flamenka

 

Na tento kurz nepotřebujete žádné taneční zkušenosti, je vhodný i pro úplné začátečníky. Využít ho mohou i pokročilí tanečníci různých tanečních stylů, kterým chybí klasické taneční základy (např. pro hladké zvládnutí otoček), kteří chtějí vylepšit koordinaci těla během tance, zlepšit svou práci s rovnováhou, naučit se nebo si zopakovat nejčastěji používanou taneční terminologii apod.

 

Během lekcí se budeme věnovat především různým technickým cvičením, zaměřeným na tyto prvky:

  • prostorová orientace 

  • držení těla

  • napětí/uvolnění/kontrakce/

  • izolační cvičení

  • práce rukou a hlavy

  • skoky

  • otočky

  • v případě zájmu můžeme zařadit i základní prvky z flamenca: dupy, pohyb rukou, práce s vějířem.

 

Každá lekce se skládá z rozcvičky, vybraných technických cvičení a krátké taneční vazby. Zařazené mohou být i posilovací cvičení pro potřebné svalové partie. 

 

CO NA SEBE:

Na kurz si oblečte pohodlné oblečení (tričko, tepláky, legíny), které vám nebude bránit ve volném pohybu. Počítejte s tím, že během lekce se budete pohybovat i na zemi a že není dobré mít holá kolena či lokty, abyste se neodřeli. Jako obutí doporučujeme taneční piškoty (k dostání i u nás ve studiu za 250 Kč), jazzovou obuv nebo neklouzavé ponožky.

ZIMA 2017

Rozvrh, ceny a registrace taneční kurzy na LEDEN-BŘEZEN 2017 >>

balet, moderní tanec, technická cvičení, taneční technika, flamenko, flamenco, skoky, otočky

balet, moderní tanec, technická cvičení, taneční technika, flamenko, flamenco, taneční cvičení, základy tance

základy taneční techniky - balet, moderní tanec, jazz, flamenko, flamenco

taneční technika, základy tance, kurz tance pro začátečníky, tanec pro začátečníky, moderní tance, jazzdance, balet pro začátečníky