Waacking s členy IHOW (Imperial House of Waacking )

waacking - IHOW - kurz waackingu

Waacking je taneční styl, který se tančí převážně na disco hudbu 70. a 80. let 20. století, a je inspirován hollywoodskými hvězdami stříbrného plátna.

 

Charakteristickým rysem tohoto tance je specifická práce rukou, která umožňuje tanečníkům vyjádření, které není pro ostatní street dance styly typické. Nedílnou součástí waackingu je používání póz, muzikalita a práce s charakterem a emocemi tanečníka.

 

Tento taneční styl vznikl na začátku disco éry v Los Angeles v undergroundových klubech a později se přesunul do TV a další komerční produkce (Diana Ross, Grace Jones). Původní tanečníci se snažili napodobit hvězdy stříbrného plátna (Marylin Monroe, Greta Garbo, apod.), proto je waacking na první pohled rozpoznatelný pro svou eleganci a ženskost

 

Struktura lekce

Na našich lekcích se zaměříme na úplné pochopení základních elementů tohoto tance formou choreografií a freestylu. Každá lekce začne krátkým warm-upem za využití jednoduchých základních pohybů waackingu. Lekce poté bude dále věnována jednotlivým prvkům tohoto tanečního stylu (práce rukou, pózy, vyjádřování emocí, footwork…). Nedílnou součástí tohoto kurzu bude také freestyle – improvizace, ve které bude kladen důraz na porozumění hudbě, kterou se tanečník snaží vyjádřit.

 

V kurzu vyučují čeští členové mezinárodní skupiny IHOW - Imperial House of Waacking >>

 
Tento kurz momentálně neprobíhá - zkuste si vybrat jiný taneční kurz >>
 

kurz waacku - waacking s lektory Imperial House of Waacking (IHOW)

V kurzu vyučují čeští členové mezinárodní skupiny IHOW - Imperial House of Waacking >>

IHOW - Imperial House of Waacking - waacking pro začátečníky i pokročilé