Tribal fusion - Ayala Setara (Magdalena Trčková)

 

Tribal fusion spojuje prvky orientálního břišního tance s prvky např. z flamenca, indických tanců, street dance, atd. Může být sólový i skupinový. Světoznámé tanečnice stylu tribal fusion jsou Rachel Brice, Zoe Jakes, Mardi Love, Kami Liddle, Sharon Kihara, Kaeshi Chai… Hudba, na niž se tribal fusion tančí, je často moderní elektronická hudba obohacená o vlivy tradičních nástrojů asijských, afrických a indiánských kultur. Typičtí autoři a interpreti hudby pro tribal fusion jsou Beats Antique, Beatbox Guitar, Pentaphobe, Maduro, Filastine… Ve výběru hudby mají ale tanečnice víceméně volnou ruku. V současné době je například velmi populární tančit tribal fusion na dubstep.

 

Do rozcvičky zařazuji prvky jógy a také rehabilitační cviky, které doporučují lékaři na uvolnění bederní a krční páteře. Poté se budeme věnovat technice – základnímu postoji v Tribal Fusion, svalovým izolacím, krokovým variacím, pozicím paží, otočkám… Tyto prvky budeme později spojovat do krátkých kombinací. Jedeme v pohodovém tempu a zaručuji individuální přístup. Ukážeme si i prvky z různých jiných tanečních stylů (tance střední Asie, čínský paví tanec, flamenco, reggaeton…), které se do Tribal Fusion dají krásně začlenit.

Tančit budeme na hudbu etnickou i elektronickou a povíme si o arabských, perských a berberských rytmech. Lekci zakončíme protažením. Kurz je vhodný pro začátečnice i mírně pokročilé. Je výhodou, pokud máte předchozí zkušenost s orientálním břišním tancem, ale není to podmínkou.

 

 

Kurz Tribal fusion vyučuje Ayala Setara (Magdalena Trčková).

Ayala Setara se orientálnímu břišnímu tanci a tribal fusion věnuje od roku 2006. Od roku 2008 pravidelně vystupuje, například na tanečních festivalech „Orient Connection“ a „Tribal Prague“ v Praze, „Tales of Sahara“ a „Danse Macabre“ v Brně a „Aiwa!festival“ v Českých Budějovicích.

... 

V současné době rozšiřuje své pole působnosti i na zahraniční festivaly („Caravanseray Vienna“ ve Vídni, „Tribal Beads“ v Bratislavě, „Tribal Vanguard“ v Poznani, „The (Tribal) Experience“ v Barceloně, „TribaLX“ v Lisabonu a „Roma Tribal Meeting“ v Římě).

Neustále se vzdělává v dalších tanečních stylech (perské tance, čínský paví tanec, butó, flamenco, contemporary dance, balet, dancehall,…), jejichž prvky a principy pak vplétá do svého vlastního stylu. Do svých choreografií i improvizací ráda ukrývá příběhy (postapokalyptická sci-fi, horor, mytologie historická i vlastní).

Se svým manželem, který skládá experimentální elektronickou hudbu (IDM/Trip hop), tvoří hudebně-taneční duo Angelzone, s nímž vystupují v pražských a brněnských klubech, ale i na postapokalyptickém sci-fi festivalu „Junktown“ v bývalé raketové základně v Bratronicích u Kladna.

V minulosti byla Ayala Setara členkou orientálních tanečních skupin „Belly Balet“ (pod vedením Eglal) a „Yalla Raqs“ (pod vedením Petry Satine Cífkové) a tribalové taneční skupiny „Tamawi“ (pod vedením Martiny Viewegové).