Mohendžodáro - Tantra jóga pro ženy

Cyklus 12-ti úterních setkání: 4.10.2016 - 10.1.2017, 19:00 - 21:30

Ukázková hodina: 27.9.2016, 19:00 - 21:30

Objevte svou ženskou sílu, vášeň, krásu, nespoutanost a kreativitu v léčivém prostředí ženského kruhu.

 

Cena: celý cyklus 2 640,- / jednotlivá setkání 250,-

 

Sebou: pohodlné ženské oblečení, šátek na oči

 

Cvičení vhodné pro ženy jakéhokoliv věku, nejsou nutné žádné předchozí zkušenosti s jógou.

 

"Cvičení, které muž nesmí vidět a tanec, který musí zažít."

 

Potřebuješ si odpočinout? Zpomalit? Nabrat sílu? Odhodlat se k důležitému životnímu rozhodnutí? Posílit se na své ženské cestě? Mohendžodáro Ti dá vždy to, co v danou chvíli potřebuješ.

 

Co Tě během našich setkání čeká?

  • Ásany
  • Aktivní Oshovy meditace
  • Aktivace energie pánevního dna
  • Spontánní tanec
  • Podpora ženského kruhu
  • Seznámení s metodou EFT

 

Základním prvkem cvičení jsou ásany, tzv. Mateřský okruh nás provede čtyřmi základními tematickými okruhy: přijetí svého těla, emocí, vědomí a sexuality, dále se můžeš těšit na aktivní Oshovy meditace (Kundalini, Chakra sounds, Nadabrahma, Mandala a další). Naučíme se pracovat s pánevním dnem „svalem lásky“, ukážeme si, jak v pánvi aktivovat životní energii a následně ji rozvádět do celého těla. Léčivé účinky má také spontánní tanec, a sdílení v ženském kruhu. Seznámíme se také s velmi jednoduchou a účinnou technikou EFT tzv. „ťukáním“. EFT pomáhá při odstraňování stresu, strachů, deprese či úzkostí.

 

O Mohendžodáru

Toto tajemné, zkrášlující a omlazující cvičení vycházející ze starodávné indické tradice je uzpůsobeno moderní době a potřebám dnešních žen. Mohendžodáro je symbolem starodávného města kolem řeky Indu, které bylo mnohokrát zničeno záplavami, a které vždy povstalo znovu do své krásy. Co nemělo smysl, voda odplavila, co smysl mělo, bylo postaveno znovu. Stejně tak se my vydáme společně na cestu, abychom vyčistily svůj ženský chrám a postavily se znovu do své síly. Mohendžodáro je ucelený systém transformačního cvičení, který vede ženy do svého nitra skrze ásany, spontánní tanec a meditace. Mohendžodáro rozvíjí vnitřní krásu a sílu ženy, bez ohledu na věk. Zakladatelkou cvičení v České republice je MUDr. Monika Sičová, https://mohendzodaro.cz/

 

Pozitivní účinky cvičení

Cvičení přispívá ke zlepšení tělesného i duševního zdraví, k odstranění gynekologických potíží a znovuobjevení radosti ze života. Mohendžodáro Ti pomůže (znovu)objevit samu sebe! Cvičení příznivě ovlivňuje vitalitu a krásu ženy, můžeš očekávat nárůst životní energie. Ze zdravotního hlediska vrací cvičení pružnost pánevnímu dnu, prokrvuje vaječníky a dělohu, a výrazně zmenšuje riziko opakovaných zánětů.

 

Mateřský okruh

Ásany Mateřského okruhu nás provedou čtyřmi základními tematickými okruhy: přijetí svého těla, emocí, vědomí a sexuality:

1. ásana: Příběh ženství, žena Kráska-žena Ošklivka

2. ásana: Vnitřní zrak, žena Kněžka-žena Čarodějnice

3. ásana : Pohled do Vesmíru, žena Herečka-žena Hysterka

4. ásana: Šťavnatá jóni, žena Milenka- žena Prostitutka

Každá ásana Mateřského okruhu má dva hlavní aspekty, které jsou protikladné a zároveň na sebe navazují. Cvičení každé z ásan se budeme věnovat přibližně měsíc. Nejde o pouhé zvládnutí ásan na fyzické úrovni, ale o hlubší prožitek, který ženu postupně transformuje. Každá ásana má jiný význam a odkrytí jejího tajemství potřebuje svůj čas. Mateřský okruh je setkáním těla, mysli, emocí a vědomí. Pravidelné cvičení ženu očišťuje a zbavuje ji bolesti a problémů, probouzí se tak její vnitřní krása, která konečně může vyjít na povrch.

 

Cvičení je dobré provádět ve skupině, kdy se ženy mohou vzájemně podporovat, ale i samostatně, pro lepší vhled do sebe sama.

 

Jenom meditovat znamená podporovat duši na úkor těla

Jenom cvičit je podporovat tělo na úkor duše

Když ve cvičení medituji, tak přináším duši do těla

Když v meditaci cvičím, přináším tělo k duši

 

Pokud máte zájem se kurzu zúčastnit, prosíme pište nám na info@dancersclub.cz.

Kurz Mohendžodáro - Tantra jóga pro ženy vyučuje Lucie Kadeřábková.

Lucie je certifikovaná lektorka Mohendžodáro - tantra jógy pro ženy. Mohendžodáro a OSHO meditace se staly nedílnou součástí její života. Obě tyto aktivity se nádherně doplňují a přinášejí rovnováhu, vnitřní poznání a radost ze života. 

Vystudovala anglickou a nizozemskou filologii na UP v Olomouci. Několikaletá pracovní zkušenost v nadnárodní korporaci jí pomohla přehodnotit, co je pro ní v životě důležité a jakým směrem se chce opravdu vydat. Poslední dva roky zasvětila výcvikům a seberozvojovým kurzům. V současné době se věnuje svému projektu V zajetí jídla. Jedná se o léčebný program zaměřený na ženy trpící poruchou příjmu potravy. Vede ženské skupiny, OSHO meditace a je terapeutkou metody EFT.

"Ženská jóga Mohendžodáro velmi výrazně změnila a zkvalitnila můj život. Jsem moc vděčná, že mohu ženám předávat své zkušenosti a doprovázet je na jejich cestě."

"Milovat sám sebe je začátek celoživotní romance." 

Oscar Wilde

 

Výcviky a sebepoznávací kurzy:

2016 - Metodické soustředění lektorky Mohendžodáro

2016 - Výcvik vedení Osho meditací (Osho Afroz, Lesbos)

2016 - Měsíční pobyt v Osho meditačním centru Osho Afroz, Lesbos

2016 - Terapeut metodou EFT (Marcela Broumová)

2016 - Kurz Andělského vedení (Blanka Chakoshpour)

2016 - 2. ročník školy Mohendžodáro

2016 - Půlroční docházkový kurz Mohendžodáro (Olivie Pospíšilová)  

2015 - Půlroční docházkový kurz Mohendžodáro (Olivie Pospíšilová)  

2015 - Výživový poradce Herbalife

2015 - Základní kurz Mohendžodáro