Salsa 

Salsa je párový tanec, který má několik jednoduchých pravidel - pokud je dodržujete, můžete si zatančit salsu nejen se svým partnerem či partnerkou, ale zatančíte si s kýmkoli na celém světě. Proto je salsa ve světě tak oblíbený tanec - je zábavná, má jen několik důležitých pravidel a přitom vám dává prostor k vlastnímu vyjádření hudby. Nejedná se totiž o předem naučené choreografie. V salse můžete experimentovat a přidávat si do ní svůj vlastní styling a vytvořit si třeba časem svůj  vlastní styl.

 

V kurzu se budeme učit lineovou salsu on 1 (na jedničku). Naučíme se: 

  • několik základních kroků a otočky
  • timing a správné počítání tanečních dob a kroků
  • na každé lekci se naučíme novou variaci a ty starší budeme opakovat
  • správnou techniku, jak vést partnerku, abys vaše vedení pochopila
  • a jak následovat partnera, abyste se v páru nepřetahovali :-)
  • a také zapracujeme na stylingu, aby to všecho najednou dobře vypadalo.

 

Kurz pro Začátečníky (1. úroveň)

- je vhodný pro kohokoli, i pro ty, co neabsolvovali taneční apod. Nemusíte mít žádné taneční zkušenosti, počítáme s tím :-)

 

Kurz pro Mírně pokročilé I a II (2. úroveň) 

- je určen těm, co již absolvovali začátečnický kurz ať už lineové salsy, tak třeba i salsy cubany, nebo mají adekvátní taneční zkušenosti (např. tančili Latinsko-americké tance nebo se věnovali na vyšší úrovni jiným párovým tancům). Měli byste umět vést partnerku a dámy zase následovat vedení partnera, zvládat jednoduché otočky, držet rytmus a spolupracovat v páru.

 

Kurz pro Středně pokročilé (3. úroveň)

- je určený pro ty, kteří již absolvovali Mírně pokročilý kurz, znají základní typy variací a cross body lead figur, pivotové otočky inside/outside, open breakové figury a prvky složitější na vedení (hammer lock apod.), dokáží trošku improvizovat a stavět jednotlivé figury plynule za sebou, partnerky zvládají základní styling, dvojitou otočku, spotting... 

  

Kurz pro Pokročilé (4. úroveň)

- je určený těm, kteří již absolvovali Středně pokročilý kurz, znají výše uvedené prvky a chtějí si ještě více prohloubit své taneční dovednosti jako musicality a timing, originální styling v sólo provedení i v páru, provedení několika prvků zároveň, převedení variací z on1 na on2 pokud to již budete zvládat (mambo on2 - New York style). Kombinace, které se budeme učit, budou delší, komlikovanější, ale o to zajímavější!! :-) 

 

Pokud si nejste jistí, do jaké úrovně se zařadit, tak jednoduše přijďte na zkušební lekci :-) Přesun do kurzu na vyšší/nižší úroveň není problém.

JARO 2017

Rozvrh, ceny a registrace taneční kurzy na DUBEN-ČERVEN 2017 >>

Kurz Salsy vede Mirka Toušová (CZ) a Ľubomír Marjov (SK).

salsa, lubomir marjov, mirka tousova, dancers club,

kurzy salsy - salsa linea pro páry žižkovkurzy salsa v praze- začátečníci, mírně pokročilísalsa párty - kurzy salsy pro páry pro začátečníky v Prazekurz salsy pro mírně a středně pokročilé v praze na žižkově