Orient - Tribal fusion pro pokročilé

American Tribal Style (ATS) vznikl v 70. Letech v Kalifornii. Postupně se ustálil do dnešní podoby, kterou je skupinová improvizace se systémem vedení a následování. Připomíná tradiční tance východní Evropy a severní Afriky, i když jeho části byly vytvořeny uměle. Tribal fusion vychází z ATS, využívá vlivy jiných tanců, z Egypta, Persie, Turecka, Indie, ale i moderní tance, street dance. Typické je držení těla – pevný postoj a vytažený hrudník a zaměřením na svalovou práci.

Tento kurz je určen hlavně pro pokročilejší tanečnice, které mají zkušenosti s klasickým orientálním (břišním) tancem případně i tribalem alespoň 2 roky a chtěly by svůj tanec posunout dál, zdokonalit si techniku a naučit se spoustu nových tanečních prvků a kombinací.

  • Každá hodina začíná zahřátím, protažením a posilováním. V první části hodiny se věnujeme technice a důkladnému procvičování jednotlivých prvků.
  • Pak následuje krátká choreografie nebo kombinace, které se liší na každé lekci, půjde o fůzi tribalu a různých jiných stylů, např. klasického orientálního tance, flamenca, tanga, jazz dance, hip hopu.
  • Na závěr hodiny pak následuje protažení a relaxace. 

Kurz vyučuje Míša Blažíková.

 

Tento kurz momentálně neprobíhá.
Zde najdete aktuální rozvrh a ceny pravidelných tanečních kurzů >> 
Zde je přehled všech jednorázových workshopů >>

VIDEO

Ukázka z vystoupení lektorky Míši Blažíkové (Renenet Tribe):