New Style Hustle

Tento kurz monetálně neprobíhá.

New Style Hustle je párový tanec, který začal vznikat v roce 2007 v New Yorku. Zakladatelem tohoto tanečního stylu je Jeff Selby, který se nechal inspirovat Hustlem ze 70. let.

 

Původní Hustle je párový tanec, který se stal na počátku disco éry oblíbeným tancem na mnoha místech v NYC - zrodil se tu ze salsy díky tanečníkům z převážně portorikánské komunity. Tančil se na disco hudbu 70. let a byl často velice lineární,záleželo na tom, z jaké čtvrti tanečníci pocházeli.

 

Tanečník Jeff Selby se Hustlem inspiroval a aniž by to tehdy tušil, začal vytvářet novou "odnož" tohoto párového tance. Díky jeho housovýmu a hiphopovým tanečním zkušenostem vkládal do tance něco, co tam dříve nebylo. Tento svůj nový styl pojmenoval jako New Style Hustle až o pár let později a před dvěma lety jej začal šířit po celém světě společně se svou taneční partnerkou Robyn Baltzer. New Style Hustle se v NYC tančí především na housovou hudbu, ale co se týče hudebních stylů tak není výběr hudby nijak omezený. Tanec je naprosto volný jak hudebně, tak i interpretačně (pochopitelně až na pár důležitých pravidel), což z něj dělá dost univerzální tanec, který si můžete společně v páru užít v tanečních klubech a na různých tanečních párty.

 

Momentálně se hustluje už i v Japonsku, Dánsku, Velké Británii, Maďarsku, Polsku, ale největší zastoupení má tento tanec v New Yorku a České Republice.

 

New Style Hustle v Dancers' Clubu vyučuje lektorka Sabina Škodová.

 

 

New Style Hustle - open air session na naší taneční terase :-)

 

Kurz New Style Hustle vyučuje Miss Bibi >>

Sabina Bibi 3kodová - Miss Bibi - New Style Hustle