Jóga (Hatha joga, Hatha yoga) - umění relaxace a koncentrace

Hatha joga je klasická forma jógy stavějící na vědomém propojení dechu s pohybem. Kultivuje vnitřní i vnější sílu, posiluje vitalitu a podporuje přirozenou inteligenci těla. Hatha jóga je zaměřená na postupný a pečlivý nácvik jednotlivých pozic (ásan) a posléze i jejich sestav. Lekce obsahuje základy dýchacích i koncentračních cvičení. Dochází tak k postupnému odstraňování fyzických i psychických dysbalancí. Tato forma jógy nejen prospívá kondici, oběhovému a lymfatickému systému, ale také odstraňuje svalové dysbalance, bolesti zad apod.

 

Jóga je vyučována v souladu s tradicí

Jóga je pro toho, kdo je jí otevřen. Jóga se nepraktikuje pouze jako cvičení, záměrem je, aby cvičení vedla nejen k rozvoji těla, ale i mysli. V józe je důležité vyvolat program vzpřímení, který je člověku vrozený, proto je důležité při cvičení správně řadit za sebou polohy, které postupně upevňují a stabilizují vzpřímené držení. Napřímená páteř je nezbytným předpokladem pro cvičení pránajámy, koncentrace a meditace. Každá poloha je tedy v konečném pojetí meditační polohou, její zaujmutí neznamená konečnou fázi, ale začátek studia (svadhjája). Tím se získává jemná vnitřní zkušenost (vnímání prány), jež se v psychologii nazývá "flow" (plynutí) a kterou můžeme zakoušet jen ve svém těle. Musíme cvičit v harmonii s tělem, abychom nalezli sebe sama.

Individuální přístup

Tento přístup znamená rozpoznat potřeby studenta a citlivě jej vést k vlastnímu poznání fungování těla a mysli. Harmonizací jejich funkcí dochází k přirozené obnově zdraví nejen tělesného, ale i duchovního. Dbáme na to, aby počet studentů v hodině nebyl velký a umožnoval tak i individuální kontrolu. Teprve pravidelné cvičení jógy umožní vnímat proměnu těla a mysli i v každodenním životě.

Lekce pro každého

Lekce nejsou striktně rozděleny na začátečníky a pokročilé, jsou otevřené pro každého bez ohledu na schopnosti a zkušenosti. Snažíme se, aby začátečník stejně jako pokročilý na konci hodiny vnímal účinek cvičení.

S cvičením Hatha jógy můžete začít kdykoli, nepotřebujete žádné předchozí znalosti nebo pohybovou průpravu. Naše zkušená a certifikovaná lektorka Marie Adamová >> vám všechno trpělivě vysvětlí, bude vás na lekci opravovat, sledovat vaše cvičení a bude vám pomáhat rozvíjet vaše pohybové schopnosti. 

 

ZAČÁTEČNÍCI

Tento kurz jógy je vhodný i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít, nebo s ní mají jen velmi málo zkušeností. Lektorka vás trpělivě provede všemi základními prvky cvičení, vysvětlí vše potřebné a opraví vás. 

 

POKROČILEJŠÍ ÚČASTNÍCI

Pokročilejší účastníci lekcí si zase mohou prohlubovat své zkušenosti s pohybem, dýcháním a plynulým propojením pohybů.

 

Během kurzu se budeme soustředit především na

  • základy práce se svým tělem spolu s jógovými ásanami

  • základní dechové techniky

  • a dotkneme se kouzla relaxace a vědomého pohybu.

 

Co na sebe

Na kurz jógy si vezměte pohodlné oblečení, které vám nebude bránit v pohybu. Nezapomeňte na pití, případně i na ručník. Doporučujeme vám přinést si vlastní jogamatku - pokud ji nemáte, můžeme vám ji ve studiu půjčit (stačí, když si o ni napíšete v naší přihlášce do pole Vzkaz).

JARO 2017

Rozvrh, ceny a registrace taneční kurzy na DUBEN-ČERVEN 2017 >>

 

kurzy jógy v praze - hathayoga, Hatha jóga, yoga, joga Praha 3, Žižkov, cvičení jógy Prahakurz jógy pro začátečníky a pro pokročilé - Marie Adamová, hathayoga, Hatha joga, yoga, jóga, kursy yogyjóga pro začátečníky, yoga, cvičení jogy, zdravotní cvičení joga, zdravotní jóga, hathayoga, Hatha jógajóga kurz praha, Žižkov, Praha 3, lekce jógy, hathayoga, Hatha yoga, yoga praha

Kurzy Hatha jogy vyučuje zkušená certifikovaná lektorka Marie Adamová >>

Marie adamova, joga, yoga, hatha joga, hathayoga, kurzy jógy, Praha

Marie Adamová - lektorka jógy, kurz jogy praha, joga pro začátečníky, hatha joga, hatha yoga,

Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky - můžete přijít na zkušební lekcihathayoga, Hatha jóga, cvičení jogy, kurzy jogy, jóga, yogaDoporučujeme konzultovat vaše případná zdravotní omezení s vaším lékařem a před cvičením o nich vždy informovat lektorku, která pro vás cvičení případně upraví pod vašich možností.joga, yoga, hathayoga, Hatha joga, jógaDoporučujeme vám přinést si vlastní jogamatku - pokud ji nemáte, můžeme vám ji ve studiu půjčit (stačí, když si o ni napíšete v naší ONLINE REGISTRACI >> do pole Vzkaz).joga, yoga, hathayoga, hatha jóga,, Marie Adamová, kurz jógyjóga, kurz jógy, jóga por začátečníky, kurz jogy pro pokročilé, Marie Adamová, hathayoga, Hatha jóga