Tento kurz momentálně neprobíhá.

Dancing Mamas - Taneční cvičení pro maminky s dětmi

Nový tanečně-cvičební program pro maminky, které rády tančí, chtějí opět získat formu po porodu a přitom zapojit do pohybu svá miminka tím nejpřirozenějším způsobem – nošením na srdíčku. Miminka máme uvázaná v šátku nebo ergonomickém nosítku a cvičíme s ohledem na jejich bezpečí a správný vývoj (nejdříve od cca 3. měsíce věku dítěte). Lekce Dancing Mamas trvá 60 minut, včetně přípravy miminek, zahřání a protažení.

 

Co je součástí každé lekce Dancing Mamas:

  • Tančíme v rytmu latinsko-amerických a latino tanců (salsa, bachata, merenge, chacha) jednoduché, nenáročné krokové variace, s důrazem na jemnost a plynulost pohybů.

  • Cvičení je nenásilné ale dostatečně účinné pro návrat do předporodní formy.

  • Součástí je vždy posilovací blok na problematické partie – stehna a zadek, i posilování paží během krokových pasáží. 

  • Nebude chybět veselá choreografie pro radost a trénink pohybové paměti.

 

Jak taneční cvičení Dancing Mamas prospěje vašemu miminku?

  • Miminka milují blízkost a tlukot vašeho srdce a rytmické pohupování. Proto si cvičení zamilují. 

  • Pohyb a tělesné teplo miminkám pomáhá s „prdíky“.

  • Neustálé pohupování ukolébá menší miminka ke spánku a větší miminka baví hravost pohybu. 

  • Rozvíjíte již nyní budoucí předpoklady dítěte pro lásku k pohybu a rytmu. Nové podněty (ze svalových receptorů, smyslů a změn poloh těla) příznivě působí na jeho psychomotorický vývoj.

Taneční cvičení Dancing Mamas je vhodné pro maminky s miminky cca od 3. měsíce, kdy už mají děti trochu pevnější svaly kolem krku a páteře. Jinak cvičit lze s dětmi do zhruba 1 roku, záleží hodně na tom, jak těžké je vaše miminko. 

Přijďte zkusit lekce Dancing Mamas - taneční cvičení pro maminky s miminky! Nemusíte řešit hlídání, jste stále spolu s miminkem a navíc u nás potkáte nové kamarádky z řad maminek s podobně starými dětmi.

 

Co na sebe a co s sebou:

Na sebe si vezměte pohodlné oblečení, které vám nebude bránit v pohybu a sportovní obuv na přezutí. K dispozici jsou šatny na převlečení a dostatek prostoru je i pro přípravu a přebalení miminek. 

Studio s tanečními sály se nachází ve 2. patře, doporučujeme tedy přijet už rovnou s miminkem v šátku nebo v nosičce! 

Na cvičení doporučujeme přibalit i ručník a pití.

 

Doporučení:

Doporučujeme maminkám, aby na tancování s dětmi používaly pouze ergonomická nosítka nebo si nastudovaly a vyzkoušely předem správné způsoby vázání dětí do šátku. Nejste-li si jistá, zda je cvičení pro vaše dítě vhodné, poraďte se předem s jeho dětským lékařem nebo jiným odborníkem. Před cvičením vždy zvažte aktuální zdravotní stav svůj i svého dítěte.

 

Dancing Mamas - tancování pro maminky s dětmi - tancování s miminkem, tanec s dětmi v šátku, tancování s dítětem, tanec pro maminky po porodu

Lekce Dancing Mamas - taneční cvičení s miminky vede zkušená tanečnice a zároveň novopečená maminka Jana Michalková >>
 
  Lekce Dancing Mamas - taneční cvičení s miminky vede naše zkušená tanečníce a zároveň novopečená maminka Jana Michálková >>

 

tancování pro maminky s dětmi v šátku nebo nosičce, tancování s klokankou, tanec pro maminky po porodu, tanec pro kojence, tancování s miminkytancování pro maminky s dětmi v šátku nebo nosičce, tancování s klokankou, tanec pro maminky po porodutancování pro maminky s dětmi v šátku nebo nosičce, tancování s klokankou, tanec s miminkem, tanec pro maminky po porodu