Dancehall / tento kurz momentálně neprobíhá

Dancehall je druh jamajské populární hudby a stejně tak i taneční styl, který se vyznačuje propojením téměř všeho, co po hudební stránce na Jamajce vznikalo a nebo se na tento ostrov dostalo převážně ze Severní Ameriky. Mísí se v něm reggae, ska, r'n'b, soul, jazz, hip hop, elektro sound a další styly.

 

Dancehall jako tanec se stává velice populární hlavně díky hudebním producentům, interpretům a creatorům tanečních kroků, kteří ho v současné době hodně propagují. Samotné taneční kroky jsou inspirovány situacemi, přírodou, životem obecně… obdobně jako tomu je i u ostatních street dance či club dance stylů.


Dancehall má též své, dalo by se říci základní kroky (social dance), ale tak rychle jako se na Jamajce vytváří nové singly, tak rychle se tvoří i nové dancehall variace, pohyby či jednotlivé kroky. Na Jamajce se Dancehall těší obrovskému zájmu a i my zde se můžeme tuto kulturu přiblížit a něco se z ní přiučit.

 

Spousta lidí si myslí, že Dancehall je především ženskou záležitostí, ale samozřejmě tomu tak není, stačí tento styl více prozkoumat! Hudební interpreti i tanečníci mluví za vše a co teprve když se spojí s dámskou polovičkou!


Z tohoto exotického stylu čiší svěžest, divokost, sexappeal, spontánnost pocitů, hravost, styl… Přijďte si Dancehall vyzkoušet na vlastní kůži a uvidíte, co v sobě probudíte! :-)

 

Tento kurz momentálně neprobíhá.
Zde najdete aktuální rozvrh pravidelných kurzů >> 
Zde je přehled všech jednorázových workshopů >>


kurz Dancehall - Martina Máka Kvasnicovádancehall vystoupení kurzistůdancehall Prahakurz dancehallu v Prazekurzy dance hall jamajkadancehall s mákou žižkov