Contemporary dance - Současný tanec

Technika Contemporary dance neboli současného tance vychází z klasických technik baletu, moderního a jazzového tance, ale navíc do sebe přijímá i prvky z jiných tanečních i netanečních stylů (např. afrického tance, kontaktní improvizace, jógy, japonského butó apod.). 

 

Contemporary dance je charakteristický střídáním rychlostí, rytmu a směrů pohybu, výraznými kontrakcemi a poté uvolněním napětí, tanečníci často využívají práci se zemí a také improvizaci.

 

Součástí každé lekce bude 

  • rozcvička na rozehřátí a flexibilitu 

  • vysvětlení a trénink správné taneční techniky

  • nacvičení variace či choreografie z předem procvičených tanečních prvků.

 

ZAČÁTEČNÍCI

Na kurz Contemporary pro úplné začátečníky nemusíte mít žádné předchozí taneční zkušenosti. Lektoři vám postupně všechno vysvětlí, ukáže a opraví vás. Nemusíte se bát, každý nějak začínal. Tak to přijďte také zkusit, lektoři mají velkou trpělivost a s úsměvem vám budou vysvětlovat a opakovat, co bude třeba ;-) Přijďte odhalit tajemství Současého tance a nabít si baterky krásným pocitem z vlastního vyjádření hudby...

 

 

CO NA SEBE

Na kurz si oblečte pohodlné oblečení (tričko, tepláky, legíny), které vám nebude bránit ve volném pohybu. Počítejte s tím, že během lekce se bude tančit i na zemi a že není dobré mít holá kolena, abyste se neodřeli. Jako obutí doporučujeme taneční piškoty (k dostání i u nás ve studiu za cca 250 Kč), jazzovou obuv nebo neklouzavé ponožky.

JARO 2017

Rozvrh, ceny a registrace taneční kurzy na DUBEN-ČERVEN 2017 >>

 

contemporary dance, contemporary, současný taneccontemporary dance - současný tanec - taneční kurz contemporary

Kurzy Contemporary dance (Současný tanec) vedou Marie Adamová

Marie adamova, contemporary dance, současný tanec, moderní tanec, contemporary dance

Petr Faltus.

Petr Faltus - contemporary dance

současný tanec, moderní tanec, contemporary dance, contemporarycontemporary dance, contemporary dancing, současný tanec, contemporary

contemporary dance, contemporary, současný tanec, moderní tanec,