Latinsko-americké tance: samba, rumba, chacha, jive, paso doble

Kurz je určený pro páry i jednotlivce! Možná potkáte svého tanečního partnera/partnerku právě na tomto kurzu :-)

V rámci kurzu se budou probírat základy všech 5 soutěžních latinsko-amerických tanců:

  • samba
  • chacha
  • rumba
  • paso doble
  • jive.

 

V rámci kurzu se seznámíte s hudbou charakteristickou pro jednotlivé tance a naučíte se správně napočítat doby. Osvojíte si správné postavení v jednotlivých tancích, základní kroky, a na každé hodině si zatančíte krátkou choreografii, na které si tyto kroky procvičíte.

Součástí lekce je warm-up (rozcvička) na zahřátí, strečing i posilování zaměřené na svalové skupiny nejdůležitější pro tanec.

 

Část lekce je vždy věnována practisu, tedy individuálnímu tréninku na hudbu, kdy se vám lektor/ka může věnovat jednotlivě. Důraz je kladen na správné taneční postavení a provedení základních kroků a variací, soulad s hudbou...

 

Oblečení a obuv

Nejsme v tanečních, proto přijďte oblečení v čemkoli, co je vám pohodlné a v čem se cítíte dobře. Obuv nejlépe taneční, případně jazzová nebo piškoty (s výjimkou jehlových podpatků, které ničí parket). Pokud tančíte v botách na podpatku, přineste si prosím i jedny sportovní (nebo taneční bez podpatku či piškoty) na pohybovou část lekce (případně můžete trénovat jen v ponožkách). S výběrem vhodné taneční obuvi vám lektoři případně rádi poradí. Taneční obuv na Latinu je k zakoupení přímo ve studiu.

JARO 2017

Rozvrh, ceny a registrace taneční kurzy na DUBEN-ČERVEN 2017 >>

Kurzy Latiny vyučuje Veronika Miňovská

Veronika Miňovská - Latinsko-americké tance - samba, rumba, chacha, jive, paso doble

Dancers' Club - Veronika Miňovská - latinsko-americké tance - samba, rumba, chacha, jive, paso doble

VIDEO

Ukázky tanců - chacha a rumba: