Sabina Škodová alias Miss Bibi

Sabna Škodová - Miss Bibi  - waacking, new style hustleSabina Škodová alias Miss Bibi je jedna z nejvýraznějších osobností české taneční scény známá především jako lektorka, choreografka a organizátorka mnoha tanečních akcí (RDE,  Latino vs Hip hop, Double W end, New Style Hustle weekend, Waack it up...). Je to all stylová tanečnice a lektorka, která vyučuje především streetové styly, Waacking a New style Hustle. Jako lektorka je zvaná po celé Evropě, ale i do USA, pracovně navštívila Polsko, Chorvatsko, Slovensko, Švýcarsko, Švédsko, New York, Pensilvánii nebo Martinik.

Od svých 21 let cestuje po světě, vyučuje a nabírá nové zkušenosti. Díky četným cestám do NY se dostala původně k Latin Hustle, který tu v ČR parkrát vyučovala, ale díky svému tanenčímu vzděláni se dostala v House Dance komunitě k New Style Hustle, ke kterému přivedla i svého tehdejšího partnera T-boye. Stali se tak členy New Style Hustle crew NYC a přivezli tento styl do ČR. Začali tento tanec společně šířit po Čechách a Slovensku a "nakazili" touto NSH horečkou spoustu dalších tanečníků. V dnešní době se NSH drží na horních žebříčcích zájmu především mezi tanečníky v Bratislavě, Brně a Praze. Záštitu nad NSH aktivitami drží sám zakladatel-inovátor Jeff Selby, učitel a úžasný člověk, který dokáže motivovat a vést tanečníky správným směrem.

 

sabina bibi škodová - new style hustleSpolečně s T-boyem vystupovali nejen na domácí Česko-Slovenské půdě, ale i v zahraničí, např. v Japonském Tokyu a SDKJapan, na New Style Hustle show NYC, v ČSMT se dostali až do semifinále, na Dance Life Expu nebu Street life jamu.Miss Bibi poté založila New Style Hustle Community, která podporuje všechny New Style Hustleros po celém světě.  

Miss Bibi je zároveň členkou Imperial House of Waacking (IHOW - celosvětové taneční seskupení waackers), Rhythm of soul (House dance project (ČR)), zakladatelka So Wa(a)ck (první waacking crew v ČR), členka Buck Waackers a bývalá členka profesionální mezinárodní taneční skupiny Dance2XS.

Své taneční vzdělání rozvíjí jak na domácí půdě v ČR, tak i zahraničí, například v Los Angeles a New Yorku, kde také i na čas žila a měla možnost se podílet na mnoha projektech: podílela se na choreografii pro Ladies of Hip hop festival, tančila v divadelním představení Kinematik, získala hlavní roli v tanečním videu Lady Ga Ga „Judas“ (submission).

Sabina Škodová má na svém kontě spolupráci se Sámerem Issou, Chaka Khan, Rádiem Spin, Eurosongem, Týtý, Superstar, T-music, MTV a mnoha dalšími. Podílela se na divadelních projektech (tanečně i choreograficky) pro Dance2XS-Urbanite 2008, Time2XS 2009 nebo Project Soul 2012.

Sabina 3kodová - miss bibi - new style hustle, hustlePůsobí jako porotce na domácích i zahraničních battlech a Mistorvstvích jako jsou Beat street (CZ), MČR CDO choreografie, Battle of the year (CZ preselection), Rockin Champ (international street dance competition), Mistrovství světa FISAF (Martinik), Only One (Itálie)…

Taneční úspěchy:
Miss Bibi se stala Mistryní Světa v Hip hop solo (2001). Je vítězkou mnoha tanečních battlů jako např. SDK 05,07 (CZ), Waack it up (CZ), Echo Jam (NY), Hip hop battle 1vs1 (NY)…


Kromě stylů, které Sabina vyučuje, se věnuje i latino stylům a Funky stylez.