Mirka Toušová

Mirka Toušová - salsa, ladies styling, mambo on 2, bachata, burlesque

Jako jedna z mála lektorek, která v ČR tančí a vyučuje mambo „on 2“ (New York style, salsa "na dvojku") a nově také Burlesque dance. Inspiraci a taneční zkušenosti získává především na zahraničních salsa kongresech a festivalech, kde čerpá inspiraci od nejlepších učitelů salsy z celého světa. 

Byla zakladatelkou a majitelkou Salsa Studia Praha - taneční školy zaměřené speciálně na salsu, kterou úspěšně vedla 7 let (2004-2011). V roce 2012 založila vlastní taneční studio Dancers' Club, který úspěšně provozuje již 4 roky. Od roku 2015 vede taneční studio společně s Ľubomírem Marjovem.

Pro rozšíření svých tanečních zkušeností navštěvuje i kurzy klasického a moderního tance, jazzdance či zouku a od roku 2012 se také věnuje argentinskému tangu

 

Mirka Toušová je Českou vicemistryní v salse z roku 2006.


Po klasických tanečních kurzech se necelé tři roky věnovala latinskoamerickým tancům. Salsu poznala v Praze v roce 2002. 


Nejdříve absolvovala kurzy kubánské salsy a po roce následovaly kurzy lineové salsy on 1. Nyní tančí nejraději New York style (mambo na dvojku - "on 2").

Mirka Toušová - salsa, mambo, ladies styling, salsa pro ženy

 

Choreografie

V letech 2003-5 byla členkou S.E.C.S. Salsa Teamu, se kterým vystupovala v choreografiích Moulin Rouge, Heaven & Hell a Rueda de Casino v Čechách i na zahraničních festivalech. Přípravě choreografií se nyní věnuje především ve své taneční skupině Grupo Estilo, do jejíhož repertoáru spadá salsa New York style/mambo on 2, bachata, chacha, zouk a v současné době hodně i Burlesque dance.

 

Lektorská činnost

Mirka vyučuje především párovou lineovou Salsu on 1, Mambo on 2 a dámský styling. Dává soukromé lekce jak jednotlivcům, tak i tanečním párům

Mirka Toušová -  salsa, mambo, burleska, burlesque, fit latino

Vyučuje přípravu na svatební tance a choreografie

Při výuce klade důraz na správné vedení partnerů a následování partnerek.

  • Pánům dokáže detailně vysvětlit jak odvést taneční partnerku tak, aby to pro ni bylo pohodlné a srozumitelné i beze slov.

  • Dámám se věnuje především při vysvětlování kroků, jejich možných variací, sólovému projevu a působivému stylingu, kterým mohou partnerky společný tanec okořenit a dodat mu jedinečnou atmosféru.

 

Workshopy

Tanečně se dále vzdělává především na workshopech na zahraničních festivalech u světově známých učitelů jako jsou SuperMario (Londýn), Luis Vasquez a Melissa Fernandez (Los Angeles), Johny Vasquez (Los Angeles), Frankie Martinez (New York), Susana Montero (Londýn), Neeraj Mascara (Ženeva), Pedro Gomez (Řím), Griselle Ponce (New Jersey), Angel Ortiz (New York), Jazzy a Anita (Oslo/Zurich), tanečních skupin Tropical Gem (Miláno), Salsa Dance Squad (Holandsko) a dalších. Navštěvovala několik let kurzy klasického a moderního tance a jazzdance (David Strnad, Leona Kubešová), workshopy zouku (Carlos da Silva, Adilio Porto, Kamacho...) a od roku 2012 se věnuje také argentinskému tangu (Leonel Mendieta a Natalia Hassan, Patricie Poráková, Marek Štefan a Radka Šulcová...).

 

JARO 2017

Rozvrh, ceny a registrace taneční kurzy na DUBEN-ČERVEN 2017 >>

 
Mirka Toušová - burleska, salsa, mambo, fit latino, chacha, bachata, tango, kabaret, varieté
 
Mirka Toušová a Bryce Dechert - salsa, chacha, mambo on 2, taneční kurzy a soukromé lekce