Markéta Orságová

Markéta Orságová - moderní a jazzový tanec

 

Usměvavá a trpělivá lektorka, která vás nadchne svou vášní pro tanec! Na jejích hodinách získáte nejenom správnou taneční techniku, ale na vlastní oči se přesvědčíte, jak dokáže být tanec krásný a jak je možné jeho prostřednictvím vyjádřit své pocity a interpretovat hudbu. Markéta má také skvělý smysl pro humor, díky kterému prostě nebudete na hodině přemýšlet o tom, že vám něco nejde, ale o tom, jak si tanec užít.

 

Markéta se aktivně věnuje tanci od střední školy. Absolvovala celou řadu kurzů u známých tanečních pedagogů jako jsou Joe Alegado, David Strnad, Jana Kekeňáková, Olga Letenajová, Cristina Perera, Rastislav Letenaj, Silvie Beláková, Helena Žitňanová a dalších. Účastnila se též JDC Projektů jako At the Brink, Solo for 4, Beat the Box, Moving Still Point. 

Markéta Orságová - moderní a jazzový tanec - kurzy tance

Byla aktivní členkou mnoha tanečních uskupení:

1994-1996 taneční škola Viktoria Brno (společenský tanec)

1996-1998 taneční skupina Magic Free Group Brno (show dance, disco dance)

1998-2002 Tanečné Divadlo Bralen Bratislava (modern dance, jazz dance, balet)

2004-2010 taneční skupina Freedom Praha (modern dance, jazz dance)

Od roku 2010 až do současnosti je členkou taneční skupiny Jalegado Dance Company (modern dance). 

 

Účinkovala v choreografiích Rastislava Letenaje, Davida Strnada, Joe Alegada, Bruce Taylora, Cristina Perera, Libora Vaculíka, Ervina Vargy, a dalších, na prknech Národního Divadla v Bratislavě, Národního Divadla v Brně, Laterny Magiky a dalších scénách na Slovensku, v ČR, Polsku, Řecku, Maďarsku či Německu.

 

Markéta Orságová - moderna a jazz dance

Jako lektorka vyučovala pro taneční školu Viktoria, Magic Free Group Brno, Tanečné Divadlo Bralen Bratislava, Taneční skupinu Freedom Praha, integrovanou skupinu Freedom 4, Cramps Dance Company o.s. 

Momentálně také asistuje na lekcích Joe Alegada v Praze. 


Markéta působí i jako choreografka. Vytvořila několik choreografií pro přípravné skupiny i souborovou skupinu Tanečného Divadla Bralen Bratislava, pro taneční skupinu Freedom Praha a integrovanou skupinu Freedom 4 a také pro Taneční Divadlo Maximvs Brno.

 

Její mottoTancujeme pro radost  :-)

 

Aktuální kurzy:

Moderní tanec pro Začátečníky

Moderní tanec pro Mírně pokročilé

Jazz dance