Marie Adamová

Marie adamova portret joga yoga moderni tanec jazz contemporary herectvi

Tanečnice, choreografka a lektorka Marie Adamová se narodila se v Praze, kde se také už od mala věnovala různým tanečním přípravkám – TŠ Pirueta (Klasický tanec), přípravka Junior Dance v Dance Perfect (Moderní a současný tanec). Léta 2005 – 2008 již strávila profesionální přípravou – na Divadelní fakultě AMU (Divadelní teorie a kritika) a v Tanečním Centru Praha (Moderní a současný tanec). V letech 2008 – 2011 absolvovala bakalářský studijní program na Hudební fakultě AMU (Pedagogika moderního tance). Dlouhodobě se zabývá jazzovým a muzikálovým tancem – účastnila se workshopů s např. Sirpa Möksy, Volker Michl a další.

 

Pedagogické práci se věnuje již třetím rokem, prošla od přípravek pro předškolní děti až po kurzy pro seniory. Nejčastěji učí jazzmodernu, Contemporary (současný tanec)jógu nebo také herectví.

 

Marie Adamová - moderní tanec, jazzový tanec, contemporary, současný tanec, taneční herectví

Taneční zkušenosti

První profesionální jevištní zkušenosti sbírala jako tanečnice v operních představeních Národního divadla v Praze a v projektu Kratochvílení divadla Continuo, následovaly studentské projekty AMU a různé mezinárodní spolupráce např. s Jennifer Monson (USA), Nurií Fragoso Armenta (MEX), Belgi Adigüzel (TUR), Seiline Valeé (FRA). Nyní je aktivní členkou souboru Teatr Novogo Fronta.

 

 

Jóga a jógová terapie

Marie Adamová - jóga, ashtanga vyniasa yoga, ashtanga, vinyasa flow, lektor, instruktor jogy

Jógu začala cvičit před téměř deseti lety, aby si srovnala svalové disbalance a lépe se připravila na dráhu profesionální tanečnice. Její zájem o jógu pokračoval, proto se rozhodla předávat svoje zkušenosti dál a v roce 2012 vystudovala Českou akademii jógy (trenér III. stupně). Po dalším praktikování jógy a vedení lekcí v říjnu 2012 nastoupila na Fakultě Tělesné výchovy a sportu do tříletého programu Jóga a jógová terapie, který úspěšně ukončila na podzim 2016.

 

Při lekci se snaží maximálně respektovat individuální možnosti a přednosti účastníků, klade důraz na přesné technické provedení pozic a upřednostňuje kvalitu pozic před jejich kvantitou. Zároveň se zaměřuje na pochopení základních principů jógy, na práci s dechem, koncentrační cvičení a meditace, protože jóga je spojení těla a mysli, a ne pouze krásně vytrénované svaly - ty se vytrénují v průběhu praxe samy :)

 

JARO 2017

Rozvrh, ceny a registrace taneční kurzy na DUBEN-ČERVEN 2017 >>